O lekarzu

Specjalizuję się w położnictwie i ginekologii. Na co dzień pracuję w Ginekologiczno – Położniczym Szpitalu Klinicznym w Klinice Perinatologii i Chorób Kobiecych w Poznaniu przy ul. Polnej. Pełnię również dyżury w Oddziale Porodowym i Izbie Przyjęć tego szpitala. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Ukończyłam w 2017 roku studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika. Od 2019 roku jestem słuchaczką Szkoły Doktorskiej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w warsztatach, kongresach i kursach, zarówno w Polsce ( m.in. Mazurska Szkoła Ultrasonografii, Kursy ultrasonografii w położnictwie i ginekologii organizowane przez Sekcję Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników), jak i za granicą (m.in. odbyłam szkolenie na Uniwersytecie Wiedeńskim). Jestem autorką publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.

Moim głównym obiektem zainteresowań są zagadnienia z zakresu fizjologii i patologii ciąży. Swoją codzienną praktykę zawodową opieram na najnowszych wytycznych światowych.

Ponadto zajmuję się m.in. leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową, zakażeń pochwy i sromu, poradnictwem antykoncepcyjnym, w tym zakładaniem wkładek wewnątrzmacicznych, a także leczeniem nieprawidłowych krwawień macicznych, niepłodności, endometriozy, nadżerek, zaburzeń miesiączkowania.

Umów wizytę

Dorota Kolanowska - ZnanyLekarz.pl