Blizny, przebarwienia i rozstępy

Opis dolegliwości

Dzięki postępowi medycyny estetycznej, zarówno w zakresie nowoczesnej lasero-, jak i farmakoterapii, nasi lekarze są w stanie opracować plan leczenia większości blizn i przebarwień, dostosowany indywidualnie do każdego pacjenta. Decydując się na wspomniane leczenie, musicie Państwo mieć na uwadze fakt, iż plany terapeutyczne- aby były skuteczne i zadowalające dla pacjenta, a jednocześnie bezpieczne i zgodne z najnowszą wiedzą, mogą wymagać powtarzalnych zabiegów wykonywanych w regularnych odstępach czasu.

Czym są blizny?
Blizny definiuje się jako zmiany skórne będące skutkiem zastąpienia włóknistą tkanką łączną ubytku w skórze właściwej poniżej naskórka. W praktyce- są one pozostałością wielu nieprzyjemnych wydarzeń, jak choroby zakaźne, nasilony trądzik młodzieńczy, urazy czy operacje. Oprócz dyskomfortu psychicznego związanego z niechęcią eksponowania blizn, często są one przyczyną dolegliwości bólowych, nadmiernej tkliwości uszkodzonego fragmentu ciała czy utrudnienia codziennych czynności, zwłaszcza manualnych.

Czym są przebarwienia?
Przebarwienia to problem natury dermatologiczno- kosmetycznej. Są one zmianami powstałymi w efekcie działania na skórę promieni ultrafioletowych (UV), a więc obecnymi w największej ilości na częściach ciała eksponowanych na słońce: twarz, ręce, dekolt. Skutkiem wspomnianego promieniowania jest zaburzenie funkcjonalności komórek barwnikowych skóry (melanocytów), a wreszcie powstanie plam o zróżnicowanym wyglądzie. Przebarwienia mogą również pojawić się na skórze w związku z nasilonymi zmianami hormonalnymi (zaburzenia endokrynologiczne, ciąża), stosowaniem leków fotouczulających (np. retinoidy czy preparaty dziurawca) czy chorobami autoimmunologicznymi.

Jak przebiega proces leczenia?
Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej nasi lekarze są w stanie pozbyć się blizn w możliwie najmniej inwazyjny sposób. Każda terapia- z uwagi na silnie zindywidualizowany problem, różny u każdej osoby- jest dopasowana do konkretnego pacjenta w oparciu m.in. o jego stan skóry, choroby towarzyszące czy charakter zmiany skórnej.

W Gabinety Młyńska 16 dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem stosowanym szeroko w świecie medycyny estetycznej, w skład którego wchodzą m.in. lasery:

  • tulowy Lavieen,
  • KTP,
  • neodymowo- jagowy Nd:YAG.

Zasada działania lasera stosowanego na blizny i przebarwienia polega na dokonywaniu celowanych mikrouszkodzeń, które pobudzają skórę do regeneracji. Dzięki temu zmiana staje się płytsza, mniej pigmentowana i ujednolicona kolorystycznie.

Zapraszamy na laserowe leczenie blizn Poznań

 

DOSTĘPNE LASERY

Umów się z jednym z naszych specjalistów:

blizny, przebarwienia i rozstępy

Dowiedz sie więcej o specjalizacji